Egsoz Emisyon Ölçümü

Egsoz Emisyon ÖlçümüGeçtiğimiz senelerde bir aracın egzoz emisyon ölçümünün yapılmaması halinde araç kusur listesinde hk olarak yer alıyordu. Kara ulaştırma genel müdürlüğünün yönergesi gereğince 1 Ocak 2010 tarihi itibariyle, gaz ölçümü yapılmamış araçlar Ağır Kusurlu olarak kabul edilmeye başlandı. Araç muayenesinin gerçekleşebilmesi için egzoz emisyon ölçümü İzmir ve tüm illerde yapılması zorunlu hale geldi. Bir aracın trafiğe çıkışından sonraki muafiyet süresinin bitim tarihinden en geç 1 ay içinde egzoz emisyon pulunun alınması zorunludur. Diğer yıllarda yapılacak olan ölçümler için aracın trafiğe çıkış tarihi baz alınır.

Ayrıca egzoz emisyon ölçümü ticari araçlar için her sene, hususi araçlar için ise 2 senede bir kere yapılmaktadır.

Güler Otomotiv olarak İzmir Karabağlarda tek firma olarak, Çevre Bakanlığı talimatlarına uygun olarak hassas ölçüm cihazlarımızla hem dizel araçlar için hem de benzinli araçlar için egzoz emisyon ölçümü hizmeti vermekteyiz.

Egzoz Emisyon Ölçümü Nedir? Ne işe Yarar?

- Aracın ateşleme sistemi kontrolden geçirilir.
- Aracın yakıtı kontrol edilir.
- Aracın karbondioksit salınımı kontrol edilir.
- Aracın komple egzoz sistemi kontrol edilerek kaçak olup olmadığı kontrol edilir.

Hemen Randevu Al

Hizmetlerimiz içinden oto ekspert, Araç muayene hazırlık yada bakım onarım seçeneklerinden ihtiyacınız olanı seçerek online randevu alabilirsiniz.

RANDEVU AL
BİZİ SEÇMEK İÇİN SEBEPLERİMİZ

  • Üstün kalite iş
  • Üretici garantisi bozulmadan bakım
  • Sözlerimizin tümünü tutarız
  • Şeffaf Fiyatlar
  • BOSCH marka yedek parçalar
  • Her marka araca bakım ve onarım